SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Sistem Nasıl Çalışıyor ?

  Sistemimiz, program gerektirmez. Bütün işlemler sitemiz üzerinden online olarak yapılacaktır. www.mebsms.com sitemizin alt yapısı üyelik sistemine göre kuruludur. Her okul üye olarak sisteme giriş yapabilir. Sistem şu şekilde çalışır; e-okuldaki veriler 1 tuşla excele dökülür ve bizim sitemize 1 tuşla aktarılır. 1 yıl boyunca sitemizdeki bu bilgilerle istenilen öğrencinin durumunu velisine sms yollayarak bildirebilirsiniz.

 • Nasıl Üye Olabilirim? Üyelik Ücretli mi?

  Sitemizden üye olabilirsiniz. Üyelik ücretsizdir. N Yeni üye olmak için üst tarafta yer alan "Ücretsiz Üyelik" kısmını tıklayınız. Üyelik işlemi gerçekleştikten sonra cep telefonunuza kullanıcı adı ve şifreniz gelecektir ayrıca test edebilmeniz için hesabınıza 10 adet sms yüklenecektir. Bu işlemlerden sonra ANA SAYFA'dan kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaparak sms gönderimi yapabilir sistemimizi test edebilirsiniz.
  Üyeliğiniz aktif olduktan sonra, 850 numara bedeli olarak, her yıl sonunda 6 TL bakiyenizden tahsil edilir.

 • Üyelik Başvurusunda Neden Telefon gerekli? Bana Herhangi bir telefon faturası gelir mi?

  Üyelik kaydında kullanılan cep telefonu sadece kullanıcı adı ve şifreyi alabilmek içindir. Bu numaraya haricen fatura kesilmez ve SMS'ler hiç bir şekilde bu numaraya borçlandırılmaz.

 • Üyelik Başvurusunda istenen evraklar neler? Neden?

  Abonelik Sözleşmesi
  Orginator Formu
  Yukardaki evrakları Okul adına doldurarak aşağıdaki numarayla MNG kargodan karşı ödemeli olarak yollayınız.
  ÖZTEK HABERLEŞME ile MNG Kargo anlaşma Kodu=174145880

 • MebSms Sistemiyle Neler Yapabilirim?

  Hesabınız tarafımızca onaylandıktan sonra öncelikle siteye giriş yapınız. Daha sonra aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  Kredikartıyla ödeme veya ödeme bildirim işlemi
  Sınıfları otomatik alma
  Sınıfların içindeki veli bilgilerini otomatik alma
  Tekli sms gönderebilme
  Çoklu sms gönderebilme
  Tüm velilere veya Her sınıfa ayrı ayrı mesaj gönderme
  Tüm Devamsızlıkları 1 tuşla gönderebilme
  Devamsızlık mektubunu sms olarak gönderebilme
  Çalışanlara sms gönderme
  Seçilenlere sms gönderebilme
  Raporları görebilme(Ulaşıp ulaşmadığını kontrol etme)
  Mesaj taslakları oluşturabilme
  

 • SMS Gönderimine Nasıl Başlayabilirim?

  Siteye ana sayfadan cep telefonuna gelen kullanıcı bilgilerinizi girerek giriş yapın. Tüm işlemler sitenin içinden yapılır. E- okuldan bilgileri excele döküp sitemize aktardıktan sonra istediğiniz kişilere sms gönderebilirsiniz. Verileri excele aktarma işlemi sitenin içinde anlatılıyor. Yapamazsanız yukarıdaki destek telefonunu arayınız. Sistemimizi test edebilmeniz için hesabınıza yüklediğimiz 10 sms bitti ise yeniden sms gönderebilmek için Kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Yaptığınız ödeme anında hesabınıza işlenir ve göndermeye hemen başlayabilirsiniz veya Ödeme bildir sayfasındaki hesap numaralarına havale veya Eft gönderebilirsiniz. Havaleyi yaptıktan sonra aynı sayfadan yaptığınız ödemeyi bildiriniz. Ödemeniz tarafımızca teyit edildikten sonra satın aldığınız sms paketi hesabınıza yüklenecektir. Smsler bitene kadar sms gönderebilirsiniz.

 • Nasıl Ödeme Yapabilirim?

  LSitemiz 256 bit SSL sertifikasıyla korunuyor.

  Kredi Kartıyla sanal pos veya Mail order olarak sitemizin içinden ödeme yapabilirsiniz.
  Banka hesaplarınızı internetten yönetebiliyorsanız interentten havale veya eft yapabilirsiniz
  Banka aracılığıyla havale veya eft yapabilirsiniz.
  ATM ( Bankamatik ) Eğer bir banka hesabınız yok ise veya mesai saatleri dışında para göndermek istiyorsanız bankamatiklerden kartsız işlem yoluyla 7 /24 işlem yapabilirsiniz.
  Postaneden, posta hesabımıza direkt gönderebilirsiniz.
  
  Havale veya EFT yaptıktan sonra siteye giriş yaparak Ödeme Bildir sayfasından kaç para yatırdığınızı bildiriniz.

 • Satın Aldığım SMSleri ne kadar süre kullanabilirim? Kullanım Süresi ne kadardır?

  Alınan kontörlerin(smslerin) geçerliliği 2 YIL dır. 2 yıl içinde kullanılmayan smsler yöneticilerin kararına göre hareket edilecektir. Belki silinir belkide silinmez. Ayrıca 1 Kontör 1 SMS tir.

 • Gitmeyen SMSler için ücret kesiliyor mu ?

  Hayır kesinlikle iade edilir, Ulaşmayan smsler aynı günün gecesinde iade edilir.

 • Bu Sistem Milli Eğitim Bakanlığının Yasakladığı türden bir program mı ?

  Sistemimizin bir programı yoktur. Zaten program şeklinde yapmamamızın sebebi budur. Sistemimizin e-okula bağlanıp bilgi indirme, çalma gibi olayları yoktur. Hem bu tür programlar e-okulu çok meşgul eder bu nedenle e-okul sisteminde yavaşlama olur. Bunları önlemek için M.E.B. bu programların kullanılmasını yasaklamıştır. Bilgiler yöneticinin isteğine bağlı olarak sisteme girilir. Bizim sitemizın kesinlikle e-okul a bağlanıp onu yavaşlatma ve bilgi çalma gibi bir fonksiyonu yoktur.

 • Sizlere Nasıl Güvenebilirim ?

  Firmamız, 3k Telekom Tic. San.Ltd. Şti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan Sabit Telefon Hizmetleri ve İnternet Hizmetleri konusunda İŞLETMECİ (Operatör) lisansı alarak STH Kapsamında sesli ve yazılı kısa mesaj hizmetleri konusunda profesyonel hizmet vermektedir. 3 yıldır 2.350 Okulun ve 11.000'den fazla firmanın 5 yıldır sms hizmetini sağlıyoruz. Sitemizdeki bilgiler kesinlikle 2. şahıslara verilmez. Sitemiz 256 bit SSL sertifikasıyla korunmaktadır. Müsait olduğunuzda Düzce'de sizleri konuk etmekten mutluluk duyarız.